ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 8 listopada 2017 r uczniowie kl. I-III uczestniczyli w akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc”.

Uroczystość poprzedzona była zajęciami na których uczniowie dowiedzieli się o higienie przygotowywania posiłków, zdrowym odżywianiu. Poznali piramidę zdrowia oraz 12 zasad zdrowego odżywiania.

Tego dnia uczniowie wspierani przez rodziców przygotowali wspólne śniadanie. Robiły samodzielnie, kolorowe, pyszne kanapki. Na stołach pojawiły się soki, owoce, warzywa, nabiał.

Do wspólnej degustacji śniadania zaprosiliśmy Panią Dyrektor Wiesławę Kapustę z zastępcą Małgorzatą Filiks. Pani Dyrektor pochwaliła uczniów, rodziców za tak ciekawie przygotowane śniadanie.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat roli śniadania w diecie dziecka. Wspólnie przygotowanie i degustacja śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i świetnie smakowało.

Anna Miklas
Iwona Olędzka